Tenis Kortları

Genel Bilgi

Üniversitemizde ilk tenis kortu 1968 yılında Büyük Spor Salonu’nun (1 nolu salon) arkasında kullanıma açıldı. Stadyumun yanında bulunan 3’lü kortlar 1974 yılında, Merkez Tenis Kortları ise 1984 yılında kullanıma açılmıştır. Tenis sporunu ODTÜ’de sevdiren ve tenis kortlarının kampüsümüze kazandırılmasında öncü rol oynayanlar arasında Fatih Orbay, Murat Didin, Mehmet Ali Yalım, Faruk Bozoğlu, Ural Akbulut sayılabilir.

Şu anda 17 adet olan Tenis kortu sayısı ile ODTÜ, Türkiye’de en çok tenis kortuna sahip üniversitelerden birisidir.

Bilmeniz Gerekenler

Pandemiden önce o günün rezervasyonları saat öğlen 12 olmadan doluyordu. Bu yüzden rezervasyon yaptıracaksanız erken davranmanız gerekmekte. Kapalı ve açık olmak üzere birçok tenis kortu bulunuyor. Top ve raket ihtiyaçlarınızı kapalı tenis kortlarının bulunduğu bölgedeki odadan karşılayabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu bölgede soyunma odaları da bulunmakta.

Konum

Tenis Kortları ile ilgilenen merkezi yer Çarşı’nın yanında, KKM’nin altında yer alıyor. Büfenin arka tarafından giriş mümkün. Kapalı tenis kortları da bu bölgede bulunuyor. Diğer kortlar ise genel olarak Devrim Stadyumu ve Büyük Spor Salonu’nun çevresinde kümelenmiş şekilde.

İletişim

Tenis kortlarının kullanımı için 210 21 93‘ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

Online Rezervasyon

Üniversitemiz açık ve kapalı alan spor tesislerinde ilgili mevzuat doğrultusunda gerekli hijyen önlemleri alınmış ve sınırlı sayıda kullanıcı için seanslar belirlenmiştir. Öğrencilerimizin ve mensuplarımızın HES kodu sorgulaması ve e-Nabız uygulamasından alınacak aşı bilgisi ile birlikte, online randevu sistemini kullanarak tesislerimizden yararlanma imkânı olacaktır.

Bazı Görseller


Kaynak: http://spormd.metu.edu.tr/tesisler

Başlıklar
Sponsorlu Reklam
İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: