Kapalı Havuz İçin Online Rezervasyon Nasıl Alınır?

Rezervasyon Oluşturmak

Pandemi döneminde kapalı havuzu kullanmak için online rezervasyon yapmak şarttır. Her hafta pazar gününü pazartesiye bağlayan gece, saat 00.00’da sıfırlanarak açılan sistem üzerinden 1 haftalık rezervasyon oluşturabilirsiniz.

  1. Adım: https://rez.metu.edu.tr/ adresine giriş yapılır.
  2. Adım: Açılan sayfada “kullanıcı kodu” bilgisine öğrenci numarası – başına “e” konulmuş ve son hanesi silinerek – girilir. (Örneğin; öğrenci numarası 1234567 olan bir öğrencinin kullanıcı kodu: e123456’dır.)
  3. Adım: Parola kısmına ODTÜ öğrenci şifresi girilir.
  4. Adım: Giriş yaptıktan sonra açılan sayfadan rezervasyonlar listelenebilir ya da yeni rezervasyon oluşturulabilir. Rezervasyon yaparken “rezervasyon oluşturma” butonuna tıklanır.
  5. Adım: Açılan sayfada “Birim” bölümü için Havuz Müdürlüğü seçilir.
  6. Adım: Tesis seçiminde “kapalı yüzme havuzu” seçilir.
  7. Adım: “Tarih” ve “seans” seçme işlemi yapılır. (Pazartesi günleri temizlik günü olduğu için rezervasyon yapılamamaktadır.
  8. Adım: Tesis kullanım kuralları ve KVVK Aydınlatma Metni kutucukları işaretlendikten sonra kaydet butonuna basarak rezervasyon gerçekleştirilir.
  9. Adım: Pandemi döneminde tesisi kullanmadan önce, danışmadan akıllı kart ile ödeme yapılması gerekmektedir. (2 TL)

Rezervasyonu İptal Etmek

Rezervasyon işlemi başarıyla gerçekleştikten sonra açılan sayfada yapılan rezervasyonlar listelenir. Eğer rezervasyonu iptal etmek isterseniz en sağda bulunan (eylemler sütünu) “ X” işaretine basmalısınız.

Rezervasyon iptal edildiğinde “Aktif” sütünunda “Hayır” eylemi yazacaktır.

 

Başlıklar
Sponsorlu Reklam
İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: