ODTÜ Toplulukları

Oyun Geliştirme ve Animasyon T.

METU GATES, diğer bir adıyla ODTÜ OyunGeliştirme ve Animasyon Topluluğu 2018 yılında kurulmuş bir topluluktur. Temel amacı oyun veanimasyon geliştirmek ile ilgilenen kişileri bir araya toplamak, profesyonel yada hobi olarak, bu işi yapmak isteyenlere network kazandırmak ve gerekli olanbilgilere erişimlerini kolaylaştırarak bu alanda sağlam bir temeloluşturmak, onlara bir başlangıç basamağı olmaktır. 
METU GATES, Game Jam -48 veya 72 saatlik oyun yapma maratonu-, Level Up -Sektörden konuşmacıların katıldığı söyleşiler-, animasyon, çizim, modelleme, Game Night gibi etkinlikler ile paylaşarak hep beraber öğrenme ve öğretme presibini benimsemiştir.

Toplulukta öğrencilerin istedikleri gibi katılabilecekler beş alt birim bulunmaktadır.

  • Kodlama: Oyun motoru kullanarak oyun tasarımını oynanabilir bir eğlence aracına dönüştürmek üzerine çalışan alt birimdir.
  • Dijital Sanatlar: 2D ve 3D alanlarda oyunların içerisindeki her bir görsel elementlerin yaratılması üzerine çalışan alt birimdir.
  • Oyun Tasarımı ve Hikaye Anlatımı: Hikaye yada mekanik fikirlerinin nasıl oyunlaşıcağı üzerine çalışan alt birimdir.
  • Ses ve Müzik: Oyunlardaki ses efektleri veya müzik gibi işitsel elementlerin yaratılması üzerine çalışan alt birimdir.
  • Sosyal Medya ve Pazarlama: Etkinliklerin organizasyonu, sosyal medya paylaşımları ve düzenlenmesi, alt birimler, sponsorlar ve diğer topluluklar ile iletişimden sorumlu alt birimdir.

Şu ana kadar topluluk içerisinde Game Jam adı verilen oyun yapma maratonları sırasında 40’tan fazla oyun, animasyon etkinliklerinde 5’ten fazla animasyon, sayısız müzik, model ve çizim üyelerimiz tarafından üretilmiştir. Bu üretimin bir parçası olmak isteyen, oyun geliştirme ve animasyon hakkında bilgili bilgisiz, herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Kuruluş Tarihi

2018

Resmi Topluluk

Kültür İşleri Müdürlüğüne Bağlı

Aktif Üye Sayısı

40+

Websitesi

www.metugates.itch.io

Instagram

@metugates

İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: