Büyük Spor Salonu

Genel Bilgi

1967 yılında hizmete açılan ODTÜ’nün ilk göz ağrısı olan tesisimiz özgün mimari yapısıyla kampüsümüzün en özellikli binalarındandır. Merkezi konumda olması nedeniyle öğrencilerimizin uğrak yeri olan salonda pek çok farklı spor dalında çalışma yapma olanağı vardır. Büyük Spor Salonu içerisinde tırmanma duvarı ve çeşitli sportif aktivitelerin de yapılabildiği büyük bir aynalı salon da vardır. Hafta sonu dahil her gün saat 09:00-22:00 saatleri arasında sürekli kullanıma açık olan salon her zaman canlı ve hareketlidir.

Bilmeniz Gerekenler

Pandemi öncesi dönemde Devrim’de oynamak için voleybol topları buradan kimlik karşılığı emanet olarak alınabilirdi. Aynı zamanda soyunma odaları ve lavabolarının sürekli açık olması sebebiyle Devrim buluşmaları sırasında sıkça uğranan bir mekandı.

Konum

Devrim Stadyumu ve Çarşı arasında yer alan Büyük Spor Salonu, kampüsün merkezi denilebilecek bir konumda yer almaktadır.

Online Rezervasyon

Üniversitemiz açık ve kapalı alan spor tesislerinde ilgili mevzuat doğrultusunda gerekli hijyen önlemleri alınmış ve sınırlı sayıda kullanıcı için seanslar belirlenmiştir. Öğrencilerimizin ve mensuplarımızın HES kodu sorgulaması ve e-Nabız uygulamasından alınacak aşı bilgisi ile birlikte, online randevu sistemini kullanarak tesislerimizden yararlanma imkânı olacaktır.

Bazı Görseller

Kaynak: http://spormd.metu.edu.tr/tesisler

Başlıklar
Sponsorlu Reklam
İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: