Spor Alanları İçin Online Rezervasyon Nasıl Alınır?

Rezervasyon Oluşturmak

Pandemi döneminde kampüs içerisindeki spor alanlarını kullanmak için online rezervasyon yapmak şarttır. Her hafta pazar gününü pazartesiye bağlayan gece, saat 00.00’da sıfırlanarak açılan sistem üzerinden 1 haftalık rezervasyon oluşturabilirsiniz.

  1. Adım: https://rez.metu.edu.tr/ adresine giriş yapılır.
  2. Adım: Açılan sayfada “kullanıcı kodu” bilgisine öğrenci numarası – başına “e” konulmuş ve son hanesi silinerek – girilir. (Örneğin; öğrenci numarası 1234567 olan bir öğrencinin kullanıcı kodu: e123456’dır.)
  3. Adım: Parola kısmına ODTÜ öğrenci şifresi girilir.
  4. Adım: Giriş yaptıktan sonra açılan sayfadan rezervasyonlar listelenebilir ya da yeni rezervasyon oluşturulabilir. Rezervasyon yaparken “rezervasyon oluşturma” butonuna tıklanır.
  5. Adım: Açılan sayfada “Birim” bölümü için spor müdürlüğü seçilir. Daha sonra ise “Tesis” seçme işlemi gerçekleşir. Tesis kısmından ODTÜ Baraka spor salonu, açık-kapalı tenis kortları, ODTÜKENT (Teknokent) Spor Merkezi ve Halı Sahalar için seçim yapılabilmektedir.
  6. Adım: Tesis seçiminden sonra “Tarih” seçimi yapılır. Rezervasyonlar için hafta içleri ve cumartesi günleri randevu alınabilmektedir.
  7. Adım: Tarih seçiminden sonra uygun seanslar listelenir. “Tesis kullanım kuralları” kutucuğu işaretlenerek ve kaydet butonuna basarak rezervasyon gerçekleştirilir.

Rezervasyonu İptal Etmek

Rezervasyon işlemi başarıyla gerçekleştikten sonra açılan sayfada yapılan rezervasyonlar listelenir. Eğer rezervasyonu iptal etmek isterseniz en sağda bulunan (eylemler sütünu) “ X” işaretine basmalısınız.

Rezervasyon iptal edildiğinde “Aktif” sütünunda “Hayır” eylemi yazacaktır.

 

Başlıklar
Sponsorlu Reklam
İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: