Yaz Okulu Katkı Payı Nasıl Ödenir?

ODTÜ Yaz Okulundan ders alabilmek için, kayıt sistemi açılmadan önce alacağınız ders kredisi miktarına göre katkı payı ödemesi yapmanız gerekmektedir. Bu katkı payının nasıl hesaplanacağını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hesaplarınızı yaptıktan sonra ödemeniz gereken toplam katkı payı ücretini, ODTÜ’nün “Öğrenim ücreti Ödemeleri İçin Banka Hesap Numaraları” başlıklı sitesinde yer alan IBAN numaralarından birine yatırmanız gerekiyor. Ödeme gerçekleştirilirken mutlaka öğrenci numaranızı belirtmeli, ayrıca yine öğrenci numaranızı dekont üzerine işletmelisiniz. Her ihtimale karşı işlem dekontunuzu saklamanız tavsiye edilmektedir.

Katkı payı ücreti/ Öğrenim ücreti ödemenizi ilgili banka ATM’lerinden ya da online olarak; İlgili banka-Eğitim Ödemeleri-Öğrenci numarası sıralamasını izleyerek yapabilirsiniz.

Ödeme Sonrası Nasıl Kontrol Edilir?

Öğrenim ücreti ödemelerine ilişkin bilgiler bankalar tarafından çevrimiçi (online) olarak yapılır. Öğrenciler ödeme yaptıktan hemen sonra kayıt programına girebilir. Kayıt programı öğrencilerin ödeme bilgilerini kontrol eder. Ödeme yapmayan/eksik yapan öğrenciler kayda giremez.

Kayıt süreci başlamadan önce aşağıda belirtilen web adresindeki programdan ödeme bilgilerinin kontrol edilmesi önerilir.

https://student.metu.edu.tr/

Ders Alamazsam Ne Olur?

Ücreti yatırdıktan sonra ders alamazsanız veya eksik alırsanız katkı payı iade sürecini izleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilir, ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

NOT: Bilgiler son olarak 17.07.2022 tarihinde güncellenmiştir. Kesin ve güncel bilgiler için lütfen ODTÜ resmi sitesinde yer alan bilgileri incelemeyi unutmayın. http://oidb.metu.edu.tr/tr/yaz-okulu

Başlıklar
Sponsorlu Reklam
İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: