Assignment Submission Nasıl Yapılır?

ASSIGNMENT SUBMISSION NASIL YAPILIR?

1. Adım: Assignment eklenen haftaya veya bölüme gidin.

2. Adım:  iconu bulunan yere tıklayın.

3. Adım: Add Submission kısmına tıklayın.

4.Adım: Dosya eklemek için File submissions bölümünü kullanın. Dosya yüklemek için ilgili dosyayı, You can drag and drop files here to add them yazan bölüme sürükleyebilir ya da Add düğmesine tıklayabilirsiniz. 

5.Adım: Sonrasında açılan pencerede soldaki kısımda Upload a file seçeneğini seçip, Dosya seç seçeneğini kullanarak ilgili dosyayı seçin, Upload this file düğmesine tıklayın. 

6.Adım: Dosyanız aşağıdaki resimde gösterildiği gibi File submission kutucuğunda görülecektir.  

Not: Eğer bir dosya değil Metin Girişi yapacaksanız Online Text bölümündeki kutucuğu kullanabilirsiniz. 

7.Adım: Save Changes’ e tıklayın.

8.Adım: Submission tamamlandıktan sonra metumail’inize submission maili gelecektir. Submit olup olmadığından emin olmak isterseniz, metumail’inizi kontrol edebilirsiniz.

 

ASSIGNMENT NASIL SİLİNİR VEYA DEĞİŞTİRİLİR?

Eklediğiniz dosyayı silmek isterseniz, ödevin bulunduğu haftaya veya bölüme gidip ödeve tıkladıktan sonra aşağıda çıkan Remove submission seçeneğini seçebilirsiniz. 

Eklediğiniz dosyayı düzenlemek ya da değiştirmek isterseniz, ödevin bulunduğu haftaya veya bölüme gidip ödeve tıkladıktan sonra aşağıda çıkan Edit submission seçeneğini seçebilirsiniz.

Fakat şuna dikkat etmelisiniz ki bazı assignment submission’larında iki kez onay yapmanız gerekebilir. İkinci onay penceresinde bir daha değişiklik yapamayacağınıza dair bir bilgi kutucuğu bulunur, kabul edip submission’ı tamamladıktan sonra bir daha değişiklik yapamazsınız.

Başlıklar
Sponsorlu Reklam
İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: