4. Yurt

1968 Yılında hizmete giren ve şu anda erkek yurdu olarak hizmet veren yurdun kapasitesi 396 yataktır. Odalar 4’er kişilik olup, yataklar ranza sistemidir. Banyo ve tuvaletler her katta ortak kullanımlıdır.

ODTÜ 4. Yurt

Genel Bilgi

  • Yurt 14 m2’ lik odalardan oluşan 6 katlı bir binadır.
  • Odaların tamamında; ranza, elbise dolabı, çalışma masası, buzdolabı, telefon, perde, sandalye, masa ve başucu aydınlatmaları bulunmaktadır.
  • Banyo ve tuvaletler her katta ortak kullanıma uygun şekildedir (tuvaletlerde sabun ve peçete bulunmamaktadır öğrenciler bu ürünleri kendileri temin etmektedir).
  • Yurdun 2., 3., 4. Ve 6. Katlarında bir adet çamaşır yıkama odası bulunur ve 2 adet çamaşır makinesi ile 1 adet kurutma makinesi öğrencilerin kullanımı için bulunmaktadır. Çamaşır yıkamak için öğrenciler danışmada bulunan çamaşır yıkama listesinden randevu alırlar.
  • Yurdun 1. ve 5. katında ise mutfak bulunmaktadır. Öğrenciler burada kendi yemeklerini yapabilmektedir ( 3 tane ocak, lavobolar ve 1 tane mikro-dalga fırın, 2 tane masa, öğrencilere ait dolaplar ve tezgah bulunmaktadır).
  • Biri büyük olmak üzere 2 tane çalışma salonu ve bir çizim odası bulunur.
  • Yurtta mescit ve televizyon odası bulunmaktadır.

Oda Tipleri

Odalar 4 kişiliktir ve 2 adet ranza bulunur. Öğrencilere bireysel olarak ait giysi dolabı, çalışma masası, sandalye, eşya dolabı, ayakabbı dolabı bulunmaktadır. Ayrıca oda içinde bazı ortak dolaplar, raflar, buzdolabı ve askılık bulunmaktadır. Ayakkabı dolapları odanın dışındadır (ancak bazı odalarda istisna vardır). Oda içerisinde halı bulunmamaktadır ancak öğrenciler dilerse idareden halı talep edebilmektedir.

Fiyat Bilgisi

2021-22 yılı için yurt oda ücreti 245 TL’dir. Detaylı ve güncel fiyat bilgisi için ODTÜ Yurtlar Müdürlüğü sayfasındaki Oda Olanakları ve Fiyatları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Açık Adres

Üniversiteler, Dumlupınar Blv. No:1, 06800 Çankaya/Ankara. Ayrıca yol tarifi için 3. Yurt yanı da yazabilirsiniz. 4. Yurt, ODTÜ Sağlık Merkezi (Mediko), Baraka Spor salonu ve ODTÜ Çarşısına yakın bir konumda bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Yurt Müdürü
Erkan Gürcan
E-mail: yurt4@metu.edu.tr
Tel: 0312 210 47 44

Yurt Danışma
Tel: (0312) 210 27 44

Öğrencilere ulaşabilmek için aranacak telefonlar
(0312) 210 62 59 – 210 62 60 –  210 62 61

Fotoğraflar

ODTÜ 4. Yurt – Lobi
ODTÜ 4. Yurt – Çalışma Salonu

ODTÜ 4. Yurt – Mutfak
Başlıklar
Sponsorlu Reklam
İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: