İsa Demiray Öğrenci Yurdu

İsa Demiray yurdu ODTÜ’nün hem duygusal hem de bir o kadar ilham verici hikayesine sahip üç yurdundan biridir. Aydın ve Ömer Işık Demiray kardeşler ODTÜ’de okuyan iki öğrenci iken maddi imkanlarının yetersizliğinden dolayı okulu bırakma noktasına kadar gelirler. Bunu duyan ODTÜ’nün unutulmaz rektörü Kemal Kurdaş, kardeşlerin tüm eğitim masraflarını karşılamaya karar verir. Mezun olup para kazanmaya başlayan kardeşler de kendilerini yarı yolda bırakmayan ODTÜ için 2001 Demiray yurtlarını, 2004 yılında Refika Aksoy yurdunu yaptırıp tamamıyla ODTÜ’ye devrederler. Isa Demiray yurdu da adını bu iki kardeşin babasından alır.

Genel Bilgi

  • 2 bloktan oluşan yurt 604 öğrenci kapasitesine sahiptir ve yurtta toplamda 148 adet 4 kişilik, 6 adet de 2 kişilik oda bulunmaktadır.
  • Odaların tamamında yataklar karyola şeklinde olup kişi başına birer giysi dolabı, birer çalışma masası ve sandalye, bu çalışma masalarının yanında birer dolap bulunmaktadır. Ayrıca her odada pencere perde, telefon, 1 ayakkabı ve askılık, 1 büyük buzdolabı ve yanında 1 adet ortak dolap bulunmaktadır.
  • Her katta bir mutfak bulunmaktadır. Bu mutfaklarda tezgah, masalar, sandalyeler, elektrikli ocak, mikrodalga ve lavabolar bulunmaktadır.
  • Her katta duşlar ve tuvaletlerin(hem alaturka hem alafranga) yer aldığı bir banyo bulunmaktadır.
  • Her blokta birer çalışma salonu bulunmaktadır.
  • Her blokta birer çamaşırhane ve bu çamaşırhanelerde beşer tane çamaşır makinesi, ikişer tane kurutma makinesi, 1 bulunmaktadır. Ayrıca çamaşır makinelerinin kullanımı için danışmada her sabah yenilenen listeden belirli saat aralıkları için randevu alınması gerekmektedir.

Oda Tipleri

4 Kişilik Oda 18,8m² lik genel kullanım ve çalışma odası, 12,8m² lik yatak odası olmak üzere 2 ayrı kısımdan oluşmaktadır. 2 Kişilik Oda 20,3m² lik tek bir parçadan oluşmaktadır.

Fiyat Bilgisi

2021-2022 döneminde; 4 kişilik oda için aylık ücret 365 TL, 2 kişilik oda içi ise aylık ücret 480 TL’dir. Detaylı ve güncel fiyat bilgisi için ODTÜ Yurtlar Müdürlüğü sayfasındaki Oda Olanakları ve Fiyatları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Açık Adres

Ankara/Çankaya Üniversiteler Mah. ODTÜ Batı Yurtlar Bölgesi İsa Demiray Yurdu

İletişim Bilgileri

Yurt Müdürü
Mehmet Kanar
Tel: 0312 210 47 30
E-posta: yurt14@metu.edu.tr

Yurt Danışma
Tel: 0312 210 47 31

Başlıklar
Sponsorlu Reklam
İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: