ODTÜ Toplulukları

METU Management Consulting Club, ODTÜ öğrencileri arasında yönetim danışmanlığı kültürü oluşturmayı ve mezunlarının sektörde etkin bir paya sahip olmasında başlıca rolü üstlenmeyi hedeflemektedir.
 
2021 yılının Mart ayında kurulmuş ve kısa sürede düzenlediği eğitim ve etkinlikler ile 200’ün üzerinde öğrenciyi bünyesine katmıştır.
Topluluk olarak amacımız yönetim danışmanlığına ilgiyi artırmak ve bu yönde farkındalık yaratmak; yönetim danışmanlığının verdiği bilinçle çözüm odaklı olmak, hem bizlerin hem de ulaştığımız kitlenin kişisel ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak, birbirimizle sürekli bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunarak sürekli ilerleme halinde olmaktır. 
 
Proje ve etkinliklerimiz Gönüllü Ortaklık ve Kariyer komitelerimiz tarafından öğrencilerle buluşturuluyor. MCC GO olarak sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz projeler, alanında uzman yönetim danışmanları mentorluğunda gerçekleştirilirken sektörü yakından tanıma fırsatı sunuyor. Yürüttüğümüz GoCampus projeleri ise yönetim danışmanlığı simülasyonunu kampüse taşıyarak ODTÜ sorunlarına çözüm üretiyor. Kariyer komitesi olarak ise MCCareer ile yönetim danışmanlarını ve öğrencileri bir araya getiriyor, Case Study etkinlikleriyle bir danışmanın case çözme tekniklerini öğreniyoruz. Kendi aramızda düzenlediğimiz Case Atölyelerinde ise beyin fırtınası yaparak öğrendiğimiz teknikleri uyguluyoruz. Aynı zamanda CaseBuddy platformu ile ODTÜ öğrencilerinin birlikte case çözebilecekleri çalışma arkadaşını buluyoruz.
 
Yönetim danışmanlığı sektöründe ilerlemek, bu alandaki deneyimli danışmanların tecrübelerini dinlemek veya case çözüm tekniklerini öğrenerek yeni bir bakış açısı kazanmak isteyen herkesi birlikte büyümek ve gelişmek için aramıza bekliyoruz!
 

Topluluk Etkinlikleri

The current query has no posts. Please make sure you have published items matching your query.

Kuruluş Tarihi

Mart 2021

Yeni Topluluk

Kısa Süre Önce Kuruldu

Aktif Üye Sayısı

200+

LinkedIn

/metumanagementconsultingclub

Instagram

@metumcc

İletişim & İş Birlikleri İçin:
İletişim & İş Birlikleri: